OCELOT na Legnickiej Majówce! "Mały Książę" - spektakl akrobatyczno-taneczny

3 MAJA 2024
Legnica - Polana Angielska - scena plenerowa
Teatr Ocelot - spektakl akrobatyczno-taneczny "Mały Książę" z okazji 25 -lecia Ocelot Foundation
OCELOT FOUNDATION – 25-lat rozwoju inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych, społecznych  i sportowych w kraju i na świecie.Fundacja Wspierania Kultury Ruchu OCELOT z Legnicy jest organizacją o zasięgu międzynarodowym, której głównymi  celami są: inicjowanie, wspieranie i promocja działalności kulturalnej, sportowej, edukacyjnej oraz medycznej.
Sztandarową działalnością Fundacji jest prowadzenie teatru eksperymentalnego, którego tematem przewodnim jest ruch. Dzięki sprzedaży widowisk artystycznych Teatru Ocelot w kraju i na świecie, Fundacja wypracowuje środki na działalność statutową w zakresie EDUKACJI artystycznej i sportowej dzieci i młodzieży oraz działalności MEDYCZNEJ – rehabilitacja medyczna, onkologiczna, medycyna sportu, coaching zdrowia, medycyna stylu życia w ramach Instytutu Psychoedukacji i  Medycyny Stylu Życia OCELOT.

MAŁY KSIĄŻĘ  na motywach książki Antoine de Saint – Exupéry - spektakl akrobatyczno-taneczny Teatru Ocelot
 "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Jest rok 2024. Po długiej wędrówce po wszechświecie Mały Książę przybywa na siódmą planetę, którą jest Ziemia.  Jasnowłosy chłopiec uczy nas jak z odwagą i nadzieją wyruszyć w podróż życia. Pomaga odkryć czym jest przyjaźń i miłość, pożegnanie i strata…
Zapraszamy na zapierający dech w piersiach spektakl i niezwykłą artystyczną podróż.
Innowacyjne widowisko Teatru OCELOT jest efektownym i artystycznie wartościowym połączeniem dynamicznej akrobatyki, powietrznego baletu i urzekającej muzyki. Spektakl jednoczy dzieci i dorosłych we wspólnym przeżywaniu sztuki.

„Mały Książę” w wykonaniu artystów sztuki ruchu udowadnia, jak dzięki pasji i zaangażowaniu można przekraczać granice ludzkich możliwości i „dotknąć gwiazd”.

Scenariusz i reżyseria – BEATA ZAJĄC

Twórca widowisk sztuki ruchu Teatru Ocelot, artystka, badacz procesów twórczych, wykładowca akademicki, psychoonkolog. W 2020 r. wyróżniona przez Radę Ministrów złotą odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Kreacja akrobatyczna – BOGDAN ZAJĄC
Złotoryjanin, obywatel Polski i Kanady, trzykrotny Mistrza Świata w Akrobatyce Sportowej, uznany artysta  Cirque du Soleil (Kanada,USA), lekarz, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone, Cirque du Soleil, zmarły w 28.09.2023 r. Fundator Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot

muzyka: Małgorzata Buracka, Romanna Hunko     kostium Małego Księcia: Artur Mazur

obsada: Artyści międzynarodowych produkcji sztuki ruchu – wychowankowie Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot/Fundacji Ocelot Junior, finaliści programu Mam Talent
Spektakl Mały Książę - Hołd artystów dla charyzmatycznego artysty-sportowca-lekarza Bogdana Zająca
Czas trwania:  60  minut